Україна приєднується до Мінаматської конвенції про ртуть

30 Травня 2023, Еко.Район

Верховна Рада прийняла законопроєкт «Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть» за основу та в цілому як закон.

За відповідне рішення 29 травня проголосували 299 народних обранців. Про це пише Міндовкілля.

Таким чином в Україні встановили міжнародно визнані правила поводження з цим рідким отруйним металом.

Це дозволить надалі унеможливити такі ситуації, як із заводом «Радикал» у Києві, коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці. Крім того, Україна зможе за допомогою міжнародних партнерів розв'язувати це питання. Аналогічно, як і розв'язати проблеми зі всією «радянською спадщиною» – залишками ртуті на закритих пострадянських підприємствах, що використовували застарілі технології.

Як сторона Конвенції, Україна матиме доступ до цільових ресурсів Глобального екологічного фонду, а також зможе отримати технічну та експертну допомогу.

«Сьогоднішнє рішення українського парламенту вкотре демонструє, що попри війну Україна продовжує слідувати Європейським зеленим курсом та дбає про своїх людей та власне довкілля. Ми крок за кроком зменшуємо дистанцію між нами та ЄС і з кожним рішенням збільшуємо прірву з агресивним сусідом. Бо наш шлях – це шлях прогресивних дій та якісних змін в країні», – наголосив міністр довкілля Руслан Стрілець.