Зміни до Митного кодексу України, які дозволяють прискоротити час проходження митниці користувачами NCTS та розширюють застосування транзитних спрощень

Міністерство фінансів України, опубліковано 14 липня 2023 року

13 липня Верховна Рада України підтримала проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо використання митних декларацій та електронної транзитної системи, передбачених Конвенцією про процедуру спільного транзиту, для здійснення транзиту на умовах цього Кодексу» (реєстр. № 9014-1).

Змінами запроваджуються можливості здійснення внутрішнього транзиту товарів із використанням NCTS, за аналогією із транзитом Союзом (Union transit), передбаченим Митним кодексом ЄС.

Окрім того, створено законодавче підґрунтя для пріоритетного пропуску через кордон товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту.

Прийняті зміни до Митного кодексу створюють сприятливі умови для українського бізнесу відкривати декларації Т1 у внутрішніх митницях, що у поєднанні із електронною чергою на кордоні розвантажить митні пункти пропуску та скоротить час проходження митниці користувачам NCTS.

Законопроектом також передбачено:

- запровадження додаткових транзитних спрощень – статус авторизованого вантажовідправника МДП та статус авторизованого вантажоодержувача МДП;

- приведення у відповідність до митного законодавства ЄС та положень Конвенції про процедуру спільного транзиту вимог щодо пломбування всіх транзитних переміщень або, у випадку неможливості пломбування, забезпечення ідентифікації відповідних товарів;

- оформлення однієї транзитної декларації на товари, які переміщуються або будуть переміщуватися в одному транспортному засобі (контейнері чи пакуванні) від одного митного органу відправлення до одного митного органу призначення.

Проект Закону розроблено на виконання Україною взятих на себе євроінтеграційних зобов'язань у митній сфері та є результатом ефективної взаємодії депутатів профільного Комітету ВРУ, фахівців Мінфіну і Держмитслужби за сприяння Програми EU4PFM та Офісу підтримки реформ при Мінфіні.