Закон про право вагітної жінки самій визначати початок декретної відпустки

27 липня 2023,https://jurliga.ligazakon.net/

Глава держави підписав Закон № 3238-IX (проєкт № 9271) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами».

Про це зазначено в картці законопроєкту на сайті Парламенту.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила документ 13 липня 2023 року.

Як раніше інформувала пресслужба Апарату ВР, документом вагітній жінці надано можливість на власний розсуд і з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Закон передбачає, що дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з визначеного нею дня). Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів або 140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів.

«Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів - після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі, якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів», - розповіла Марина Бардіна, ініціаторка документа, народна депутатка від «Слуги Народу».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.