Закон щодо верифікації відомостей про пацієнтів

https://yur-gazeta.com/, 30 червня 2023

Верховна Рада України підтримала у другому читанні проєкт Закону України № 9272 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо верифікації відомостей про пацієнтів. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.

Документом вносяться зміни до законів України "Основи законодавства України про охорону здоров’я", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

У МОЗ повідомили, що це дозволить унормувати питання верифікації даних між електронною системою охорони здоров’я та іншими реєстрами: Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб – платників податків.

"Електронна система охорони здоров’я є однією з найбільших ІТ-систем у нашій країні та серед багатьох країн Європи. Вона має відповідний рівень безпеки та захисту даних. Система розвивається надшвидкими темпами відповідно до умов та викликів сьогодення. Цифровізація дозволяє забезпечувати потреби охорони здоров’я, автоматизувати процеси та сприяти доступності медичних послуг для пацієнтів. У таких умовах питання підтримки актуальності та якості даних є пріоритетним, а ухвалене законодавче регулювання та запропоновані заходи щодо верифікації цьому сприятимуть", – розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифровізації Марія Карчевич.

Водночас зміни мають на меті покращити якість даних про пацієнтів (інформація буде актуальною завдяки мінімізації можливих дублів) та уникнути технічних помилок. Процедура відбуватиметься з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних".