Закон щодо запровадження електронні реєстри обліку та управління культурною спадщиною

Судово-юридична газета, 17 серпня 2023

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України.

Законом пропонується внести зміни до статті 4 Закону «Про культуру» та передбачити, що серед пріоритетів державної політики у сфері культури є впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України.

Як зазначається у пояснювальній записці, «наразі відсутнє правове регулювання електронної системи як інформаційно-комунікаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних про культурну спадщину (нерухому, нематеріальну та рухому) та надання відповідної реєстрової інформації, та органу державної влади, що забезпечує створення, функціонування та ведення такого публічного електронного реєстру…».

Для вирішення проблеми пропонується запровадити електронний реєстр з метою обліку культурної спадщини та культурних цінностей України та управління ними. Автори законодавчої ініціативи вважають, що таке рішення покращить управління «закладами культури і державним майном, що за ними закріплено, та забезпечить створення сучасних центрів культурних послу, як багатофункціональних закладів культури».

Наразі на сайті міністерства культури розміщено реєстр пам’яток місцевого та національного значення.