Роботодавцям компенсуватимуть облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Дебет-Кредит, 22 серпня 2023

Зокрема, КМУ затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

22 серпня на черговому засіданні КМУ було затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Про це повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Уряду в ВРУ, у своєму Телеграм-каналі.

Порядок визначає умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

Установлено, що до переліку (видів) соціальних послуг у сфері зайнятості належить надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

З текстом Постанови №893 можна ознайомитися тут. 29 серпня Постанову №893 було опубліковано в "Урядовому курʼєрі". Відповідно з цієї дати роботодавці можуть подавати документи на отримання відповідної компенсації.

Передбачається надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць:

для осіб з інвалідністю І групи - до 100,5 тис грн (15 мінімальних зарплат);

для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис грн (10 мінімальних зарплат).

Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);

транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;

допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;

брайлівських клавіатур та портативних пристороїв;

підйомних платформ для робочих місць;

допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

заяву щодо надання компенсації;

копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.