Єдину інформаційну систему соціальної сфери відкрито для держорганів

Lexinform, 27 жовтня 2023

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Єдину інформаційну систему соціальної сфери» від 27 жовтня 2023 р. № 1130.

Як пояснили у Міністерстві соціальної політики України, інформаційні ресурси різних державних органів влади тепер можуть приєднатися до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери або стати її частиною.

Наразі ЄІССС наповнюється з баз даних Мінсоцполітики та Пенсійного Фонду. Ухвалені зміни дозволяють під’єднатися до Єдиної системи різним держорганам – міністерствам та відомствам, банкам, військовим.

Тож до ЄІССС включено низку функціональних підсистем, реєстрів і баз даних. Залежно від цілей, до Єдиної системи можна приєднатися на різних умовах: як користувача або держателя інформаційного ресурсу.

Крім того, постанова включає нову підсистему ЄІССС – електронний кейс-менеджмент (ведення випадку), що передбачає системний підхід до надання особі соціальної допомоги та підтримки – від визначення потреб конкретної людини або сім’ї до розробки плану дій та координації всіх фахівців, які мають бути залучені до вирішення тієї чи іншої проблеми.

Кейс-менеджмент призначений, зокрема для організації надання соцпослуг, обміну інформацією між надавачами соціальних та інших публічних послуг, обліку наданих послуг та інших видів підтримки, оцінки результатів їх впливу на життєву ситуацію. Для цього буде створено електронні кабінети клієнтів, надавачів соціальних послуг та кейс-менеджерів.