Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури

Антимонопольний комітет, 10 листопада 2023 року

10 листопада 2023 року Кабінет Міністрів затвердив розроблені Антимонопольним комітетом України Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури.

Критерії застосовуються для проведення оцінки допустимості державної допомоги та встановлюють умови, за яких вона є допустимою для конкуренції.

Отримувачами державної допомоги відповідно до положень Критеріїв є суб’єкти господарювання, які не перебувають у скрутному становищі та претендують на її отримання для рекреаційної інфраструктури, що складається з об’єктів багатофункціонального характеру, які пропонують, зокрема, культурні та рекреаційні послуги, за винятком парків розваг та готельних об’єктів.

Критерії встановлюють, що надання державної допомоги повинно мати стимулюючий ефект і вона може спрямовуватись на відшкодування суб’єктам господарювання допустимих витрат, які пов’язані з інвестиціями.

Крім цього, будівництво, модернізація та/або експлуатація рекреаційної інфраструктури за рахунок державної допомоги повинні здійснюватися на відкритій, прозорій та недискримінаційній основі, яка забезпечить відповідність вартості або плати ринковим умовам, з урахуванням вимог законодавства.

Нормативно-правове визначення правил надання державної допомоги сприяє забезпеченню захисту та розвитку конкуренції, підвищенню прозорості та ефективності управління ресурсами держави та місцевими ресурсами та виконанню зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС в частині державної допомоги суб’єктам господарювання.