У медзакладах будуть створені наглядові ради

Уряд на своєму засіданні 21 листопада 2023 р. врегулював порядок створення наглядових рад у медичних закладах. Про це повідомляють у МОЗ України та зазначають, що до їх складу також залучатимуть представників громадськості. Наглядові ради будуть створені в лікарнях, що надають спеціалізовану медичну допомогу та мають укладені контракти із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Подробиці

Створення ефективних наглядових рад є продовженням процесу автономізації медичних закладів і реформи децентралізації. Рішення про створення таких рад ухвалюватиме власник медичного закладу.

Наглядові ради допоможуть створити умови для захисту прав пацієнтів і медиків, а також для підзвітності й прозорості діяльності керівника медичної установи. Їх функціонування при медичних закладах сприятиме наданню якісної та доступної медичної допомоги пацієнтам. Також створення наглядових рад забезпечить реалізацію прав пацієнтів і працівників медичного закладу та сприятиме ефективній реалізації прав власника на управління закладом.

Окрім того, залучення представників громадськості до наглядових рад має забезпечити ефективне стратегічне планування та розвиток, професійний менеджмент і незалежний аудит. До складу наглядової ради кожного медичного закладу має входити не менше ніж 50% представників громадськості.