Зміни до закону про запобігання корупції щодо активів, набутих до призначення на держслужбу

lexinform, листопад 2024

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України» (законопроект № 10262).

Новою редакцією ч. 5 ст. 51-3 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що повна перевірка декларації проводиться в частині об’єктів декларування, не охоплених повною перевіркою декларацій відповідного суб’єкта декларування за попередні періоди, крім випадків, коли Національне агентство отримало нову інформацію про об’єкт, який перевірявся, або коли наявні нові джерела інформації, що не були відомі чи не були доступні Національному агентству під час проведення попередньої повної перевірки.

Крім того, виключено ч. 7 ст. 51-1 Закону, згідно з якою під час проведення повної перевірки декларації Національне агентство не здійснює перевірку підстав набуття об’єктів нерухомості і транспортних засобів, набутих суб’єктом декларування або членом його сім’ї у власність до дня обрання (призначення) особи на посаду, у зв’язку з перебуванням на якій в особи вперше виник обов’язок подання декларацій.