Закон про криміналізацію контрабанди

Громадське, 28 Грудня 2023

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за контрабанду.

Як стверджує парламентар Железняк, до закону внесли зміни, зокрема підвищили пороги: для товарної контрабанди — у 5 разів, для підакцизних товарів — у 2 рази.

Ухвалення цього законопроєкту було вимогою для надання Європейським Союзом макрофінансової допомоги на 1,5 мільярда євро в цьому році.

Зазначимо, ініціатором проєкту закону про криміналізацію контрабанди виступив президент Володимир Зеленський. Він подав документ ще у 2021 році, і тоді його ухвалили в першому читанні.

Що закон передбачає?

Запровадження кримінальної відповідальності, згідно із законом, набиратиме чинності поетапно. Так, за контрабанду підакцизних товарів — з 1 січня 2024 року, а контрабанду всіх інших товарів — з 1 липня 2024 року, писала пресслужба ВРУ.

Депутати також позбавили слідчих органів безпеки права проведення досудового розслідування у кримінальних справах, які стосуються розслідування контрабанди. Цим займатимуться детективи органів Бюро економічної безпеки України.

Досудове розслідування злочинів, передбачених статтею 201 Кримінального кодексу України (контрабанда), відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня набрання чинності цим законом, продовжують здійснювати слідчі органів безпеки.