Закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків

Верховна Рада України, 26 грудня 2023

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків», ініційований зокрема, народними депутатами України - членами Комітету з питань економічного розвитку.

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, як головний автор законопроекту, коментує прийнятий Закон України:

«Державне Експортно-кредитне агентство отримало право страхувати інвестиції від воєнних ризиків. Раніше таку послугу в Україні могли отримати іноземні компанії через міжнародні фінансові організації MIGA і DFC. Українські компанії такої можливості не мали.

Варто відзначити, що повноцінно механізм страхування воєнних ризиків через ЕКА запрацює лише після затвердження Урядом підзаконних нормативних актів і докапіталізації ЕКА. Сподіваюсь, ця робота з огляду на війну й потребу інвесторів та промисловців буде проведена вчасно.

Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності" щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» набуває чинності з 1 січня 2024 року.

Впровадження страхування інвестицій від воєнних ризиків є частиною Плану відновлення переробної промисловості.