Уряд затвердив нову систему оплати праці на основі класифікації посад та грейдів

2 січня 2024, Ліга.Закон

Кабінет Міністрів схвалив схему посадових окладів на посадах державної служби на основі класифікації посад у 2024 році та перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад.

Відповідна постанова від 29 грудня 2023 року № 1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» набрала чинності 1 січня 2024 року.

Національне агентство з питань державної служби роз'яснило, що схему розроблено з урахуванням типів та юрисдикції державних органів, сімей та рівнів посад державної служби. Тобто Схема враховує класифікацію посад та узгоджується із загальним законодавством про оплату праці.

Згідно з документом для цілей цієї схеми грейд - це зарплатний рівень, який ґрунтується на класифікації посад державної служби в розрізі юрисдикцій та типів державних органів, сімей і рівнів посад державної служби та визначається з урахуванням положень статті 96 Кодексу законів про працю.

У НАДС також зауважили, що розміри посадових окладів узгоджено з пропозиціями Міністерства фінансів, які закладалися під час розрахунку фондів оплати праці працівників, що передбачено Законом «Про Державний бюджет України на 2024 рік».