Кабмін припинив дію низки документів, що регулюють обов'язкові види страхування

Асоціація Страховий Бізнес, 08.04.2024

Уряд постановою №344 від 29 березня 2024 року, яка набрала чинності 2 квітня, скасував низку постанов Ради міністрів Української РСР та Кабінету міністрів України, що регулюють обов'язкові види страхування.

Згідно з повідомленням на сайті Кабміну, зокрема, втратили чинність порядок і правила обов'язкового страхування, відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків під час їхнього перевезення та відповідальності громадян України, які мають у власності чи іншому законному володінні зброю, за шкоду, яку може бути заподіяно третій особі або її майну.

Також скасовано дії положення про відповідальність власників собак за шкоду, що може бути заподіяна третім особам, постанову про обов'язкове страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду, порядок та умови обов'язкового страхування медичних працівників та інших осіб на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов'язків. Порядок і правила обов'язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування.

Як уточнили в асоціації "Страховий бізнес", страховикам, які укладають договори страхування за цими видами, необхідно терміново затвердити загальні умови страхового продукту, а нові договори укладати за відповідними класами страхування, що передбачені новим законом "Про страхування".

Водночас в асоціації уточнили, що договори страхування, укладені останніми днями, згідно зі скасованими актами Кабінету міністрів, можуть вважатися укладеними з порушенням законодавства, тому, можливо, буде необхідним їхнє переукладення та відповідні уточнення.