Телемедицину більше використовуватимуть під час надання медичної та реабілітаційної допомоги

5 квітня 2024, Медична справа

Відтепер телемедицину більше використовуватимуть під час надання медичної та реабілітаційної допомоги. Відповідне рішення КМУ затвердив постановою від 02.04.2024 № 370 (далі — Постанова № 370). Документ вносить зміни до постанови КМУ «Питання організації реабілітації у сфері охорони здоров’я» від 03.11.2021 № 1268 (далі — Постанова № 1268).

Заклади охорони здоров’я вже використовують сучасні телемедичні рішення для надання реабілітаційної допомоги пацієнтам, які надішли в Україну як гуманітарна допомога від партнерів.

Постанова № 370 дасть можливість залучати сучасні цифрові технології для надання якісної та ефективної реабілітації. Лікар і пацієнт спілкуватимуться дистанційно, при цьому здоровʼя людини та її відновлення буде під постійним наглядом фахівця, адже завдяки телемедичним інструментам це можна робити віддалено поза межами реабілітаційного центру.

Постанова № 370 передбачає:

нові форми реабілітації із застосуванням телемедицини за окремим напрямом (телеконсультування, телевідеоконсультування);

обов’язкове інформування пацієнтів про телемедичні послуги — в усній формі або за допомогою розміщення на офіційних ресурсах медзакладів;

більше можливостей для дистанційного моніторингу стану пацієнтів, що сприятиме покращенню якості медичної допомоги;

умови щодо освітньої діяльності та цифрової компетентності для медиків.

ЗОЗ, які надають реабілітаційну допомогу, інформуватимуть пацієнтів про доступні реабілітаційні послуги та умови їх отримання через розміщення таких відомостей у доступному для пацієнтів місці, на сайтах/сторінках, а також під час консультування пацієнтів. Ребілітаційні відділення забезпечуватимуть впровадження сучасних технологій для надання реабілітаційної допомоги на засадах доказової реабілітації, серед яких і телереабілітаційні.

У підсумку КМУ уніфікує процес надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.