Результати аудитів

Результати аудиту від 15 серпня 2023

  1. На початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року періодичність Індексу була змінена з двотижневої на чотиритижневу. В рамках аудиту ми вирішили повернутися до двотижневого періоду випуску релізів і перерахувати випуски із чотиритижневим періодом у двотижневий. У зв’язку із цим було здійснене ретроспективне перерахування попередніх (181-187) випусків Індексу реформ та їхнє розподілення на двотижневі періоди. Відповідно змінилася нумерація раундів 181-210 (таблиця з результатом перерахунку наведена тут).
  2. До бази даних нормативних актів додана одна подія, яка випадково не була включена в опитування у листопаді 2017 року. Подія наведена тут. За результатами включення події були перераховані оцінки напрямків та індексу для випуску 72. 
  3. У 2023 році подія "Закон про соціальний і правовий захист політв’язнів, військовополонених і членів їхніх сімей" потрапила у 199 випуск (192 до проведення аудиту) і була перенесена у 186 випуск (після аудиту) відповідно до дати створення. Також подія "Зміни до Закону України "Про лікарські засоби" про обмеження обігу лікарських засобів з РФ або Білорусі, а також щодо вивезення лікарських засобів з України" потрапила у 196 випуск (189 до аудиту) і була перенесена у 187 випуск (після аудиту) відповідно до дати створення. 
  4. Був скасований код 205. Події, які раніше знаходилися у ньому (піднапрямок "Державне управління"), були перенесені у код 202. До 2022 року код 202 використовувався для подій піднапрямку "Соціальний захист та ринок праці", однак за результатами аудиту у 2022 році всі події з цього піднапрямку були перерозподілені у новий напрям 6 "Людський капітал" (коди 601-699), а отже код 202 був вільним.

____________________________________________

Результати аудиту від 15 червня 2022

  1. За результатами аудиту у 2020 та 2021 році рішенням редакційної колегії Індексу реформ було вирішено доповнити Індекс новим напрямом “Людський капітал”, створеним на основі піднапряму 202 — “Система соціального захисту та ринок праці”.
  2. У 2022 році структура Індексу була змінена. У зв’язку з цим було здійснене ретроспективне перерахування попередніх (1-182) випусків Індексу реформ. Починаючи зі 183 випуску релізи Індексу реформ мають оновлене зображення історичної динаміки Індексу. Раунди, де відбулися зміни Індексу або його складових наведено тут.
  3. Також для перерахунку оцінок напряму “Державні фінанси”, звідки був виключений піднапрям “Система соціального захисту та ринок праці”, та розрахунку значень напряму “Людський капітал” було вирішено запровадити оцінку напрямів за формулою

сума всіх подій у напрямі у інтервалі [-5; +5],

таким чином, максимальні оцінки напрямів та Індексу в цілому не можуть виходити за ці межі.

  1. Вищенаведений спосіб підрахунку оцінки напряму також буде використовуватися у тому випадку, якщо експерт не поставить оцінку для напряму в анкеті.

_______________________________________________

Результати аудиту від 1 грудня 2021

За результатами аудиту вирішено: 

  1. Додати до бази даних нормативних актів 11 подій, які випадково не були включені до опитувань у період з грудня 2015 по квітень. Події наведені тут.
  2. Провести окреме опитування щодо оцінки цих нормативних актів та розрахувати їх оцінку згідно з існуючою методологією. 
  3. Додати ці нормативні акти до раундів опитування, які проводилися під час публікації/підписання документів. 
  4. Перерахувати оцінки складових та значення іМоРе згідно зі змінами у переліку нормативних актів та напрямках, на які вони впливають. Раунди, де відбулися зміни Індексу або його складових наведено тут.
  5. Експерименти не включати.

______________________________________________

Результати аудиту від 30 вересня 2019 року

За результатами аудиту вирішено: 

  1. Додати до бази даних нормативних актів 6 подій, які випадково не були включені до опитувань у період з серпня 2017 по серпень 2018 рр. Події наведені тут
  2. Провести окреме опитування щодо оцінки цих нормативних актів та розрахувати їх оцінку згідно з існуючою методологією. 
  3. Додати ці нормативні акти до раундів опитування, які проводилися під час публікації/підписання документів. 
  4. Перерахувати оцінки складових та значення іМоРе згідно зі змінами у переліку нормативних актів та напрямках, на які вони впливають. Раунди, де відбулися зміни Індексу або його складових наведено тут.

_____________________________________________

Результати аудиту від 19 серпня 2017 року

За результатами аудиту вирішено: 

  1. Запровадити новий напрямок 105 - Управління державною власністю. Відкорегувати назви окремих напрямків. Новий перелік напрямків наведено на сайті в розділі Про індекс.
  2. Для окремих подій змінити напрямки, окремі події вилучити (26 подій). Перелік таких подій тут
  3. Передбачити в методології можливість перерахунку іМоРе у випадку, коли подія переноситься з однієї складової індексу до іншої. Розділ методології “Річний аудит” доповнити таким текстом: 
  1. Для складової, з якої вилучається нормативний акт, оцінка перераховується згідно з процедурою, що застосовується при вилученні подій.
  1. Якщо в результаті застосування такої процедури оцінка складової не змінилась, то оцінка "приймаючої" складової також не змінюється. Якщо ж в результаті вилучення оцінка складової, з якої вилучається нормативний акт, зменшилась на певну величину, то оцінка "приймаючої" складової збільшується на таку саму величину”.
  1. “При перенесенні нормативного акту з існуючого напрямку до новоствореного оцінка цього нормативного акту зберігається незмінною і переноситься до тої складової індексу, де був запроваджений новий напрямок (“приймаюча” складова). Якщо новий та існуючий напрямок належать до одної складової, подальші дії не потрібні. Якщо новий та існуючий напрямок належать до різних складових, то оцінки обох складових коригуються.
  1. Перерахувати оцінки складових та значення іМоРе згідно зі змінами у переліку нормативних актів та напрямках, на які вони вливають. Раунди, де відбулися зміни Індексу або його складових наведено тут.
  1. Додати до бази даних нормативних актів 2 події, які випадково не були включені до опитувань у 2016 році. Провести окреме опитування щодо оцінки цих нормативних актів та розрахувати їх оцінку згідно з існуючою методологією. Додати ці нормативні акти до раундів опитування, які проводилися під час публікації/підписання документів. Значення Індексу в цих раундах залишити без змін.

_______________________________________________

Результати аудиту від 1 вересня 2016 року

За результатами аудиту вирішено: 

  1. Визначати тимчасовий захід за таким критерієм – якщо захід приймається на термін до 1 року – він розглядається як тимчасовий, і не включається до оцінювання. 
  2. Експерименти/пілотні проекти включати для оцінювання, якщо вони спрямовані на всю економіку або окрему галузь та не містять обмеження щодо участі в них економічних суб’єктів. 
  3. Заходи підтримки учасників АТО не є реформою. 

Вилучити з Індексу заходи, які відміняють тимчасові обмеження НБУ (10 заходів), оскільки їх введення було тимчасовим і не оцінювалось. Вилучити ще 7 заходів за іншими напрямками, оскільки вони не є реформами.